Taktika

Obrana je nejlepší útok, vždycky nepřítele vyprovokujte a pak se braňte. Opatrně postupujte až tehdy, když nejste pod útokem.

Snažte se chránit něčím důležité jednotky (Goliáš, Herkules, Mesiáš, Falanga, …) a nebojte se obětovat sem tam něco, čeho máte dost.

V misích, kde se bráníte a ustupujete (např. ve čtvrté), maximálně využívejte potenciálu minérů – podminujte silnice, mosty a okolí budov.

Seskupení jednotek:

  • Předsunuté linie (2–6 polí vepředu) – tanky Perseus Alfa, Beta – zkrátka cokoli, na co se dají případně nalákat vrtulníky, postaveno vždy ob jedno pole (aby raketa zbytečně nepoškodila víc jednotek najednou)
  • 1. linie – tanky, Falangy, případně Skiatron a třeba i děla s menším dostřelem (Patriot, Škorpion) připravená na ústup
  • 2. linie – Goliášové, Patrioti, Mesiášové
  • 3. linie – Herkulové a Škorpioni (nesmí jim zavazet 2. řada)
  • Týlové linie – Uraly, Gnómové, Ceresové, Irisy, Protony atp.

Letecké jednotky dávejte tak 2–3 pole před první linie.

Falangy postavte na úroveň Horizontů nebo o 1–2 pole před ně a zajistěte jim pokud možno volný pohyb vpřed a vzad.

V transportérech vozte hlavně děla, která se před výstřelem nesmějí pohnout (Goliášové a Herkulové). Do bojových pozic je můžete snadno převézt a okamžitě po výsadku udeřit nepřítele do nejcitlivějšího místa.

Savujte s rozvahou, jen když je skutečně potřeba, jinak vám můžou na dlouho dojít možnosti uložení a pak to není sranda.

Jednotky mají úroveň zkušeností (I–X). Podle ní jednotka víc poškozuje, má lepší odolnost a při střelbě z obrany větší pravděpodobnost dobrého zásahu. Berte to v potaz. Např. Mystik na X. úrovni je nepřemožitelný smrtonoš (a když jsou dva nebo tři, tak můžete celou invazi nechat na nich).