12. mise – V obklíčení

Úkol:
udržet základnu a poté ustoupit s artefakty na pobřeží

Útok přijde okamžitě v prvním kole, a to ze dvou ze tří stran, kde nejsou hradby – ze západu a severovýchodu. Tam okamžitě přesuňte důležité jednotky. Do západní brány postavte pár alf a betu pro jistotu, ale hlavně opodál stojícího goliáše s herkulem, aspoň čtyři falangy (lépe pět) a z letiště všechny ikary spolu s mystikem. Vytáhněte thora z nory, někam k němu postavte první skiatron a taky si do týla připravte satany, budou se věru hodit. K minotaurovi přesuňte hrstku patriotů.

Severovýchodní bránu by měli střežit tři goliášové a dva herkulové, tam bude boj trochu lítější. Druhý skiatron schovejte za hradby před tamním minotaurem, k nim tři patrioty a do brány postavte pár bet a alf, gama taky nebude na škodu. Tři falangy k pagodě a dva tři satany do týla. Pozor na tři nepřátelské, po prvním kole se nebezpečně přiblíží. V severním koutě u thora nechte trojici falang, za chvíli tam bude směrován nálet saturnů.

Když všechno půjde dobře, podaří se vám na západě sejmout páteř nepřátelského letectva. Soustřeďte se na mystiky a rexy s raketami vzduch-země a pak na stíhací ikary, kobry počkají. Pozemní útok na západní frontě pak zásluhou satanů a podpory dalekonosných děl hravě zvládnete.

Strategické rozmístění jednotek a pečlivé plánování každého tahu jsou pro úspěch proti přesile důležitější než kdy jindy.

Strategické rozmístění jednotek a pečlivé plánování každého tahu jsou pro úspěch proti přesile důležitější než kdy jindy.

Naprosto zásadní je pozdější přesun vašeho letectva na SV, ten musí proběhnout okamžitě po zničení západních vzdušných sil. Čeká vás hrozba asi pětice rexů (první přiletí o něco dřív a musí ho zničit pozemní flak). Můžete taky zkusit využít kobry nebo svoji letku rozdělit, ale já to udělal takto. Nebojte se ukládat pozici i dvakrát za kolo a loadovat, je to lepší než neustále opakovat manévry při zkouškách, jestli střelba bude účinnější tak nebo onak.

Až se dostaví zmíněná severozápadní skupina vrtulníků, předhoďte jim alfy z první linie a se satany zaplujte do řad nepřátelstva. Odpalovat je nemusíte, můžou to za vás udělat vrtulníky Konzorcia, které si tak vyplýtvají čas a nebudou takovou hrozbou pro vaše křehká děla, falangy a skiatron. Přesun letadel (s rezervovaným časem na výstřel) by se měl zdařit tak, abyste mohli zničit dva rexy rovnou a zbytek z obrany. Vše ale zčásti závisí i na štěstí, někdy se v obraně trefíte, jindy ne. Nezapomeňte taky na severní cíp, kam už by se tou dobou měly přibližovat saturny.

Co se týče likvidace pozemních sil, platí univerzální pravidlo, že co nepřítel nevidí, to nestřelí, takže podstatná část vašeho snažení by se měla soustředit na ničení bumerangů a skiatronů. Nepřítel taky vlastní bandu herkulů a goliášů (na obou frontách) a nebude se zdráhat je využít. Předsunutý mystik nebo rex (vyrobený v továrně) vás může tohoto nebezpečí hravě zbavit. To ale až později, protože jakmile se zbavíte rexů na severovýchodě, přijde ze západu druhá vlna útoku, ve které zase figurují vrtulníky. Mezi těmito dvěma událostmi musíte stihnout s letadly přistát a natankovat.

Velením avizované posily v podobě flotily poseidonů, vikingů a flintů dorazí někdy kolem 5. kola k pobřeží daleko na jihu. S nimi budete muset zlikvidovat o něco menší loďstvo Konzorcia, to je podporované několika herkuly a thorem na souši. Poté, co se zbavíte hlavních problémů na pobřeží a potlačíte poslední zbytky útoku na základnu, vám nic nebrání v tažení na jih. Nezapomeňte si ale nejprve vyrobit alespoň jeden xenon na detekci min. Máte-li málo financí, obsaďte západní a severovýchodní državy. První (sklad, letiště a dva heliporty) chrání hrstka spekter a minotaurů, druhá (základna s továrnou) má k dispozici horizonty, thory, radar a za zdí se může schovávat goliáš.

Cestu k pobřeží vám ze všech stran kříží asi šest nepřátelských divizí se všemi dalekonosnými vymoženostmi a několika vrtulníky. Ale vzhledem k tomu, že sami vlastníte nebo si (podle úspěšnosti obrany v první fázi mise) můžete vyrobit celou armádu děl, tanků a protiletadlovců, nemá nikdo z nich šanci.