Editorial

Ačkoli byl Signus vydán již v roce 1998, dlouhá léta bylo možné se o něm dozvědět na internetu snad jedině ze stránek vydavatele Zima Software. Až v březnu 2004 jsem vytvořil první web věnovaný přímo hře na adrese signus.wz.cz, která dnes již neexistuje.

Původní web měl podobu jednoduchých statických HTML stránek, přesto obsahoval vše, co bylo možné a potřebné se o hře dozvědět. Disponoval i guestbookem a díky příspěvkům od ostatních hráčů se takřka neznámý Signus ani po mnoha letech od vydání neztratil a stále lze na internetu najít i víc než jen jeho zdrojový kód.

Jediné, co webu chybělo k tomu, aby byl skutečně přínosný, byly cheaty ke hře, jichž se nejeden z nás dožadoval. Zdálo se, že asi vůbec neexistují. Opak byl však pravdou. A právě díky těmto prvním stránkám vešly ve veřejnou známost. Byl to přímo jeden z vývojářů, Václav Slavík, který se mi jednoho dne ozval na mail a o cheaty na Signus se podělil. Jeho návod jsem v nezměněné podobě okamžitě vyvěsil na svůj web, z něhož se (naprosto doslovně překopírovaný) rozšířil na další herní stránky.

Václavu Slavíkovi jsem vlastně nikdy pořádně nepoděkoval za to, že se o tak dlouho tajemnou věc, jako jsou cheaty, podělil, na druhou stranu věřím, že to byl naopak tak trochu jeho dík mně, že jsem udělal web o hře, kterou tvořil, ale která by jinak možná upadla neprávem v zapomnění.

Pak se dlouho s webem nic nedělo, nebylo moc co – přehled jednotek byl kompletní (až na Ganyméda, o jehož existenci někteří neměli ani tušení), návody na mise sice ne, ale každá pokročilejší je tak zdlouhavá, že po jejím projetí už nezbývala energie napsat návod. Nehledě na nechuť se piplat v kódu a v administraci na WZ.

S nápadem pořídit si vlastní doménu ale přišla i touha konečně hodit web Signusu do modernějšího a uživatelsky i administračně přístupnějšího hávu. Ten vypadá momentálně takto a obsahuje vše, co původní web – tedy popisy všech jednotek a budov s texty a obrázky vyňatými ze hry, doplněné o mou vlastní charakteristiku, návod na zprovoznění cheatů a tipy k jednotlivým misím. Nově byly zřízeny sekce s multimédii a s odkazy.