9. mise – Dech smrti

Úkol:
zničit nepřátelský transport artefaktů

Tato mise podle mě patří k těm náročnějším, protože na její splnění nemáte nekonečný počet tahů. Otálení tedy není na místě a vše se počítá. Cílem je zničení nepřátelského transportu artefaktů dřív, než se dostane do základny na JZ. Postup k ní je přímočarý, nejsou zde žádné terénní překážky, které by cestu prodlužovaly; prostě si to po železnici namíříte na JZ a jste tam.

Trasu ovšem blokují dvě nepřátelské základny a jedna skupina nepřátel. Tato parta, která se nachází na Z od vašich startovních pozic, většinou má IQ mražené jahody – jen tam tak stojí, nechá se ničit a pouze vede obranné boje, navíc v ní nejsou žádná dalekonosná děla. Na zničení takové bandy vyšlete rexe. Jsou tam sice asi dvě falangy a dva perseové gama, ale jelikož jen stojí, neměly by vaše helikoptéry utrpět příliš velké poškození. Po dílčím vítězství se nechte vést železnicí dál, dokud nenarazíte na nepřátelskou základnu. Tam vše zničte s klasickou taktikou “vylákej a postřílej”. Snažte se to provést co nejrychleji. Nezkoušejte tuto (ani jinou) nepřátelskou základnu obejít, protože tím postup neurychlíte. Dostanete se jen na dostřel jiných základen (třeba na J) a různých nepřátelských obranných věží. Také nemá smysl podnikat průnik rexů do základen, protože jsou všude horizonty.

Po dobytí zmiňované základny jeďte po železnici dál. V obsazené továrně si vyrobte falangy. Druhá základna, na kterou narazíte, je plná falang a patriotů (myslím, že tam není žádný mesiáš nebo něco podobného). Dobuďte i tuto pozici a spěchejte dál po železnici.

Cílová báze je důkladně chráněna obrannými věžemi, což výrazně zpomalí postup. Po jejich zničení se snažte zaujmout takovou pozici, abyste měli pod dohledem (a v dostřelu) všechna místa, kam mohou transporty artefaktů zajet (jsou to 3–4 základny). Pravděpodobně dorazíte ve stejnou dobu jako armáda transport ochraňující, takže dojde k řeži. Transporty artefaktů se objeví asi až jako poslední, protože jsou nejpomalejší. Zničte je a máte vyhráno.