4. mise – Do poslední kapky krve

Úkol:
ubránit základnu Batix

Máte 4 državy: základnu Batix na S a pak tři menší stanoviště se sklady, na J (nalevo), JV (dolů) a na V (vpravo) od základny. Batix musíte udržet, ty ostatní můžou podlehnout.

Na J si obvykle rozestavte jednotky s xenonem buďte připravení u mostu. Co nejvíc vzdorujte nepříteli, nenechte si zničit děla, budou hodně potřeba. Jakmile na scénu nastoupí rexové, dejte se s artilerií na ústup, tanky tam klidně nechte na menší pozdržení (hlavně na ničení bumerangů, protože bez nich sklady a radar zničí Konzorcium samo a vy získáte další čas). Cestou k Batixu zaminujte most a silnici. Rozestavte herkuly mezi zdmi, za ně gnómy, na úroveň pagody tanky, za ně falangy, patrioty a škorpiony.

Mezitím probíhají střety na JV. Tam se vyloží olymp s armádou tanků, děl, bumerangů. Budou tam asi dva mohykáni. Trošku je potrapte stejně jako na J, naložte herkula a pár dalších ne moc pohyblivých jednotek do uranu, tanky tam snad ani nenechávejte, chyběly by na V. Zas zaminujte most a trochu i kopec za ním (tam se budou formovat jednotky pro útok na tábor).

V nadcházejícím stádiu je dobré častěji ukládat, abyste nemuseli hrát kdoví odkud, když vám náhodou rexové sejmou nějakou důležitou jednotku. Někdy záleží i na náhodě. Priorita je vyřizovat vrtulníky, dál děla a pak různé skupinky jednotek, kde je třeba ceres u několika tanků apod. Možná zaznamenáte rány hluboko pod pás, ale vězte – až odrazíte útok z J tak už máte vítězství napůl v kapse.

Na V je hodně důležité ničit vrtulníky pro případ, že protiletectvo vám jižani sejmou. Zas je potrapte (už trochu víc) a stáhněte se jenom s artilerií, s bumerangy a s xenonem, kterým podminujte most a několik míst (čím víc, tím líp) na silnici k základně.

Jestli jsem dobře popsal svůj postup (a vy ho správně pochopili) tak na J od základny je už jen hrstka jednotek, které stačí vyřídit minotaurem. Teď lapněte herkuly (snad máte 3 + jednoho z JV) a přesuňte je zas mezi zdi, tentokráte ve V bráně. Dál mimo silnici směr J podél zdi rozestavte škorpiony, u horizontu falangy atd. Teď už v klidu vychutnávejte nepřítele s herkuly a minotaurem. Možná budou menší komplikace s vrtulníky, ale to se nějak vsákne.

Schopnost plně využít potenciálu protiletectva a dalekonosných děl je v této misi klíčovou.

Schopnost využít potenciálu protiletectva, dalekonosných děl a minérů je v této misi klíčovou.

Stalo se mi, že po odražení nepřátel ještě nebyla mise skončena. Tak jsem to šel bumerangem obhlídnout kolem a narazil jsem na pár samotářů. Nevěda, jestli je mám zničit, jsem jezdil opodál a najednou konec. Asi by bývalo stačilo párkrát ukončit kolo.