7. mise – Tornádo na kolejích

Úkol:
podle situace dobýt nebo zničit základnu Setrix

Vaším cílem v této misi je nepřátelská základna, jež se nachází na V od vašich počátečních pozic.

Misi začínáte s jednou základnou a velkou armádou. Základně nechybí obranná zařízení (thory, minotaury). Hned po startu mise se připravte na odražení útoku, který přijde hned po ukončení tahu (vysuňte thory z úkrytů). Obrannou střelbou se snažte zničit najíždějící olympy, čímž útok značně ztratí na síle (na mohykány kašlete), ale pozor na nepřátelského mesiáše. Po odražení tohoto útoku naložte tanky do olympů a vydejte se po kolejích přes řeku. Před olympy se snažte mít nějaké postradatelné jednotky (perseus A), které svým výbuchem včas odhalí přítomnost mesiáše či minotaura. Po přejezdu řeky narazíte na odbočku železnice, která vede k nepřátelské továrně. Tuto továrnu musíte za každou cenu dobýt, abyste si v ní mj. mohli vyrobit xenona, protože železnice dál na V je zaminovaná. Nepokoušejte se k továrně přiblížit po odbočce, je také zaminovaná. Poté, co odpor obránců téměř ustane, vyšlete hejno lehkých tanků s patrioty a škorpióny k továrně. Dvě pagody se ji totiž pokouší za každou cenu zničit (ničeho jiného si nevšímají), takže jim v tom zabraňte.

Železnice je důležitá spojnice se základnou Setrix, je však na mnoha místech podminovaná.

Železnice je důležitá spojnice se základnou Setrix, je však na mnoha místech podminovaná. Xenon je tak nezbytně nutnou součástí vašeho komanda.

Po vyrobení xenona můžete zase postupovat po železnici směrem na východ. Pozor na minotaura schovávajícího se v kopcích nad železnicí (Na obrázku jsou jednotky těsně na hranici dostřelu.). Než narazíte na odbočku na J, potkáte jednu skupinu nepřátel. Je nejlepší je výstřely vylákat a pak zničit, protože tam jsou i herkulové, goliášové a mesiáš. Samotnou odbočku na jih střeží thor a minotaurus, který je schován za hradbami, takže jej mesiášem neodhalíte včas. Proto na něj vyšlete asi tak 5 tanků perseus A, které ho bez problému zničí. Pak se vydejte po zmíněné odbočce a dobuďte několik skladů s opravnou.

Teď už zbývá jen dobýt základnu na V. Jeďte tedy po hlavních kolejích, dokud neuvidíte nepřátelský radar (cestou narazíte asi na jednu skupinu nepřátel). Pak zkuste nepřítele vyprovokovat výstřely. Pokud nevyrazí, radar zničte. Pokud nevyrazí ani pak, popojeďte mesiášem ještě o políčko dopředu a měli byste vidět spoustu nepřátel. Stačí je postřílet. Pozor na škorpióny a lehké tanky, skrývají se za kopcem nad vámi.

Po zničení nepřátel stačí obsadit základnu střeženou dvěma thory a minotaurem a mise je skončena.

Před branami Setrixu vás jednotky Konzorcia mohou vzít do kleští. Včasný a efektivní výsadek artilerie z transportních vlaků však převáží misky vah na vaši stranu.

Před branami Setrixu vás jednotky Konzorcia mohou vzít do kleští. Včasný a efektivní výsadek artilerie z transportních vlaků však převáží misky vah na vaši stranu.