11. mise – Smršť

Úkol:
obsadit nebo zničit nepřátelské základny v oblasti

Začínáte se třemi letadlovými loďmi, několika vikingy, oasami, flinty a poseidony v levém dolním rohu mapy. V oasách máte další jednotky. V letadlových lodích jsou saturny, kobry, mystik (ten je nejdůležitější), rexové a ikarové.

Nalevo od vás se nachází nepřátelské loďstvo ve složení: barracudy (asi dvě), poseidoni, vikingové, ale hlavním nebezpečím je jeden kraken. Já jsem jej zničil náletem s menší podporou lodí. Z letadel si za žádnou cenu nenechte zničit mystika, na ostatních moc nezáleží.

Nahoře od vaší pozice je sešikováno nepřátelské vojsko tanků, které hlídají minotauři. Na ty aplikujte nálet saturnů a dalších jednotek. Po jejich zničení se vyloďte. Napravo jsou doky chráněné spektrem, thorem a horizontem. Obsaďte je, ale neumisťujte do nich poškozené lodě, stejně je už nevyužijete.

Napravo nahoře od vylodění bude základna se třemi letišti. Jsou to jediná letiště v misi. Dobuďte je, abyste tam mohli přesunout svoje letectvo. Základnu hlídají dvě kobry a ikarové. Ikary neničte, počkejte, až přistanou na letišti, a zajměte je.

Po cestě vedoucí doprava se dostanete k další základně s továrnou. Tady si můžete vyrobit chybějící jednotky (budete mít asi 6500 cr). Doporučuju sestrojit tři až čtyři rexe, jeden xenon a goliáše. Nad touto základnou, kousek nahoru, se nachází finální báze.

Vlevo nad základnou se třemi letišti je radar a sklad chráněný armádou slabších jednotek a pár rexy, ale protože máte mystika a protože stanoviště leží v doletové vzdálenosti, nebude likvidace nepřátel problém. Zničením této skupiny se vám otevírá cesta k napadení finální základny z boku.

U základny si dejte pozor pouze na pár satanů. Je sice chráněna dvěma minotaury, thorem, pagodou a horizonty, ale pokud se rozhodnete podniknout letecký útok (u mě to bylo asi šest rexů, mystik a ikarové, které jsem obětoval při útoku na horizont), lehce podporovaný goliáši, bude obsazení/zničení základny snadné.