2. mise – Transport artefaktu

Úkol:
přepravit artefakt Taron do základny Tankred

Už od začátku musíte být ostražití, protože na severu od vás je několik škorpionů a patriotů, tak si dejte bacha, aby vám nesejmuli ty vaše. Je výhodné popojet s nimi tak, aby byli o jedno pole mimo dostřel, ukončit kolo, počkat, až oni zamíří k vám, a pak dát připravené jednotce povel ke střelbě. Nemusí se to ale povést, záleží na úrovni střílející jednotky (může minout a nepřítele jenom výrazně poškodit) a na vzdálenosti, kterou jste předtím urazili, protože jednotka nemusí být připravená. Samozřejmě si artilerii jistěte tanky a pagodou proti útoku zblízka. Až je vybombíte, tak vyrazte s bumerangem, ceresem, gnómem, asi dvěma tanky a všemi děly na sever k radaru.

Na severu se dál než stojí radar nevydávejte - za řekou hlídkuje Minotaurus.

Na severu se dál, než stojí radar, nevydávejte – za řekou hlídkuje Minotaurus.

Ten obsaďte a rozestavte jednotky vedle něj (ani o jedno pole dál, tam už dostřelí minotaurus!) a vyčkávejte na nepřátele postupně vyjíždějící proti vám. Ne všichni budou tak blbí, aby se vydali na jistou smrt, a budou tam jenom tak jezdit. Proto je vhodné vzít škorpiona, patriota a k nim gnóma a jet přes kopec k břehu řeky (pozor na minotaura) a tam pokosit několik dalších Konzorciálů. Určitě jich tam ještě pár zbude, ale ne moc. Pak se vraťte zpátky na základnu, kde dočerpejte palivo a munici.

Teď začíná druhá fáze. S většinou armády (nemusí být všechny tanky) a hlavně bez gargantuy táhněte za východ. Tam je most a za ním pár tanků perseus alfa a beta a dvě pagody. Týlové jednotky můžete dát klidně do první linie, protože případné nájezdníky hravě odpálí už z dálky. Pak už jenom sejměte pagody a jede se dál. Za kopcem rozestavte jednotky zas u břehu a vyřiďte několik jednotek. Ty, co utečou, si podejte po překročení mostu nebo svým minotaurem. Za mostem se seřaďte směrem po silnici, kde bude patriot a pár tanků. Po vyhlazení odporu stačí vyjet s gargantuou a doprovodným ceresem směrem základna Tankred.

Mise skončena.