8. mise – Dobývání Sotoratu

Úkol:
dobýt základnu Sotorat

Na začátku této mise vlastníte malou bázi v dolní části mapy a velkou armádu, kterou od ní odděluje řeka a pár kopců. Napřed musíte s jednotkami, které jsou na základně, zničit skupinu nepřátel, která hned po ukončení prvního tahu může zaútočit. Tato skupina nepřátel čítá jednu, max. dvě falangy, ale může v ní být začleněno několik rexů, kteří dělají potíže, pokud je včas nezničíte ikary.

Po odražení prvního nepřátelského útoku pošlete kobry prozkoumat prostor mezi základnou a svojí velkou armádou. Je tam minotaurus, thor a radar. Po jejich zničení (radar samozřejmě obsaďte) přesuňte armádu na základnu (most přes řeku je zaminovaný).

Když s armádou pojedete po silnici směrem severně od svojí základny, velice záhy natrefíte na nepřátelské opevnění. Jsou v něm minimálně dva rexové. Jednoho odhalíte hned, ještě na zemi, takže jeho likvidace nebude problém. Druhého lze včas vyřídit za pomoci ikara – toho vyšlete do útoku hned v tomtéž tahu, kdy zahájíte útok. Ofenzivu veďte hlavně za pomoci goliášů a herkulů – skiatron doporučuju mít na stejné úrovni nebo o pole vepředu. Falangy postavte někam poblíž, kdyby něco.

Až se zbavíte všech nebezpečných protivníků, dejte se do obsazování základny. Horizonty dporučuju nechat stát a zničit je až za pomoci falang – tím je pomalu vycvičíte na vyšší úroveň – bude se to velice hodit.

Hned kousek za základnou končí doletová zóna konzorciálních letadel z letiště na severu. Průběžně budou přilétat kobry a saturn, ale nic provádět by neměly, pokud zůstanete na místě. Až s falangami zničíte horizonty, sestřelte i zmíněná letadla.

Kousek za první obsazenou základnou poletují letadla Konzorcia – ideální materiál pro vycvičení vašich falang.

Kousek za první obsazenou základnou poletují letadla Konzorcia – ideální materiál pro vycvičení vašich falang.

Nyní se můžete rozhodnout, kterou cestou se vydáte; můžete nejdřív dobýt buď zmiňované letiště, které leží severně, nebo odbočit směrem k pobřeží a postupovat rovnou k Sotoratu. Potřebovat budete (na lehkou obtížnost rozhodně) jen děla (nejlíp ve dvou uranech se dvěma gnómy), falangy, xenon, ceres, bumerang a pochopitelně skiatron.

Cestou k Sotoratu je možnost obsadit přístav (v okolí notně podminovaný a bráněný pár loděmi) a továrnu, v níž lze vyrábět i falangy, tak směle do posilování řad. Na každém druhém rohu číhá minotaurus nebo thor a mezi mobilními jednotkami Konzorcia jsou i goliášové, postup tedy nebude kdovíjak bleskový.

Po čase dorazíte k základně, za níž jsou dva mosty – to už jste u bran Sotoratu. Ten je silně bráněn děly, obrannými věžemi, ikary, kobrami a rexy. Piloti vrtulníků jsou vychytralí a přiletí na vzdálenost dvou polí, abyste za nimi nejezdili (falanga popojede jen o jedno pole, chce-li vystřelit dvakrát). Po ukončení kola je to trochu loterie, jestli se trefí protiletadlovci z obrany, takže doporučuju mít někde poblíž save. Pokud ale máte dvě falangy někde zhruba na IX. úrovni, nejspíš se trefí pokaždé; a 2×2 výstřely = 2 zničení rexové – to by mělo stačit.

V sotoratské obraně nechybí ani obávané vrtulníky. Jejich úspěšné zničení vyžaduje i dávku štěstí při střelbě z obrany. Častější ukládání nových pozic v této pasáži doporučeno.

V sotoratské obraně nechybí ani obávané vrtulníky. Jejich úspěšné zničení vyžaduje i dávku štěstí při střelbě z obrany. Častější ukládání nových pozic v této pasáži doporučeno.

Pokud jste táhli nejdřív směrem k letišti, můžete zkusit přemístit svoje vzdušné síly tam. Ikarové to sice nejspíš nezvládnou, ale Kobry by měly. Pomocí nich můžete zkusit nad Sotoratem odvést pozornost vzdušných sil Konzorcia a trochu zamíchat kartami.

Když připravíte Konzorcium o letectvo, nic vás už samozřejmě nemůže ohrozit. Na zemi se sice hýbe slušná armáda tanků a děl krytých minotaurem a thorem, ale se třemi goliáši a třemi až čtyřmi herkuly postavenými v řadě vedle skiatronu není problém je smáznout z povrchu Arconisu.

Mimochodem, doporučuju na svojí straně řeky všechno důsledně obsadit nebo zničit – budovy nepřítele ve vašich řadách působí trochu jako zvědi, takže se může stát, že nepřítel vás uvidí, ale vy jeho ne.

Pokud všechno proběhlo hladce a nepříteli v areálu základny nezbylo nic, co by vypadalo nebezpečně (krom tu a tam nějaké miny), přibližte se k sotoratskému přístavu. Brání ho menší flotila, vaše dělostřelectvo si s ní ale hravě poradí z dálky. Až se tak stane, zmocněte se přístavu a mise skončí.