3. mise – Nikdo to nepřežije!

Úkol:
obsadit Konzorciální základny Arten a Sanukor

Teď už máte konečně k dispozici dalekonosnější zbraň – herkula. S jeho dostřelem nebude problém, horší bude, aby viděl, kam má střílet. Mimochodem nesmíte ztratit všechny bumerangy, aby bylo čím obsazovat.

Vezměte jednoho bumeranga a vyjeďte na kopec před ním, čímž odhalíte první várku nepřátel. Trochu popojeďte se škorpiony, ale jen v rámci rezervy jednoho výstřelu. Dále posuňte skupinku patriotů směrem k soutěsce a pak herkulem zkuste vyřadit nepřátelské ostřelovače. Když se nepodaří (a to dost pravděpodobně), tak s bumerangem ustupte mimo jejich dostřel. Po chvíli střelby naložte herkula s patrioty do uranu a hurá dál.

Po obsazení skladu a radaru se přesuňte k rozcestí. Na severu je základna Arten chráněná minotaurem a na západě za kopcem je hrstka protivníků, které nebude problém vyřadit, když na jižnějším kopečku bude slídit bumerang. Rozložte si několik jednotek před kopec na dvě-tři řady. První: tanky, možná u krajů řady patriot či škorpion; Druhá: patrioti, ale nesmí být před herkulem v řadě třetí. Vzadu bude gnóm nebo dva a uran pro pozdější převoz herkula. Vystřílejte nepřátele a obsaďte radar.

Za řekou číhá Minotaurus. Můžete ho zničit buď Herkulem, nbeo za pomoci tří statečných Alf.

Za řekou číhá Minotaurus. Můžete ho zničit buď Herkulem, nebo za pomoci tří statečných Alf.

Teď přijde část vychutnávání. Nalevo od cesty k mostu je velký černý kámen, tam končí dostřel minotaura. Rozmístěte artilerii a bumerang do řady na kamenem a pěkně herkulem ostřelujte jednotky za řekou. Případné odvážlivce, kteří přejedou most, vyřiďte patrioty a škorpiony. Potom posuňte herkula tak, aby nebyl vedle silnice. Teď vyberte “dobrovolné” jednotky na obětování. Nejlíp persea alfu a betu. Betou vyražte k základně. Prásk! Měl by přežít. Jeďte dál, kam až to jen jde. Totéž i s druhým tankem. Jestli vidíte minotaura, tak střelte do hradby před ním. Ukončete kolo a minotaurus vám oddělá jeden tank. Tím druhým jeďte dál a znovu střelte herkulem do hradby. To už by minotaurus neměl přežít.

Spokojeně se se vším přesuňte do základny a obsaďte ji. Nepotřebné jednotky (perseus alfa, popř. několik bet) pošlete do základny. V továrně si vyrobte nejdřív mohykána a pak olymp. Před radarem vedle základny rozmístěte patrioty a do mezery mezi hradbami mohykána a nějakou tu betu. Za ně pak škorpiony a herkula. Vyřadit nepřátele nebude větší problém činit. Naskládejte vše důležité do olympu a uranu a směle na západ.

Tam číhá skupinka chlapíků z Konzorcia (asi 10 tanků, 4 patrioti a škorpioni, mohykán a nakonec 2 pagody střežící vchod do základny Sanukor. Postupujte klasicky s ohledem na možnou likvidaci více jednotek najednou. S pagodami bude trochu nuda, jsou vůči stávajícím jednotkám poměrně odolné, tak to asi tři kola zabere. Nakonec se zmocněte základny a okolí…